SP Krakov: Janíčková ide do finále z prvého miesta!

krakow logoVýborne odštartovala sezónu Táňa Janíčková, keď v semifinále svetového pohára nedala súperkám šancu a postupuje do zajtrajšieho finále z prvého miesta. Druhá skončila Nina Reichenbach a tretia Debi Studer. O finálovú prvú šetsku zabojovalo 16 súťažiacich. O vlások ušlo finále Kristíne Sýkorovej, ktorá skončila siedma a od šiestej ju delil jediný bodík. Erika Hlavatá skončila deviata, 4 trestné body od postupovej pozície. Táni zajtra držíme palce a môžme sledovať online výsledky 15:00-16:00.

SP Krakov: Hlavatý postupuje z kvalifikácie

krakow logo Dnes odštartoval v poľskom Krakove seriál svetového pohára. V kategórii Elite 20 sme mali troch jazdcov. Najlepšie zajazdil najmladší z nich, Samuel Hlavatý z CK Rudina, ktorý s 11-timi trestnými bodmi postúpil do zajtrajšieho semifinále. Do semifinále postupuje 15 jazdcov z kvalifikácie a tam sa k nim pridá prvá desiatka svetového rebríčka, ktorá postupuje automaticky. Pred bránami semifinále skončil Ján Kočiš s 15-timi tr. bodmi a Martin Behro, ktorý nazbieral 22 bodov. Kvalifikáciu vyhral Vašek Kolář so 4-mi bodmi. Semifinále je na pláne zajtra 21.mája v čase 10:0-12:00. Na stránke www.uci.ch môžte sledovať live výsledky a fandiť nášmu jedinému zástupcovi Samovi Hlavatému.

Marek Nagy zvíťazil v prvom kole európskeho pohára!

marek_anglicko Uplynulý víkend 15.5. odštartoval v anglickom meste Elton európsky pohár. Slovensko malo na ňom jediného zástupcu a to Mareka Nagya z NovoCK Lučenec. Marek štartoval v najmladšej kategórii – poussin a súperom nedal žiadnu šancu. Súťaž pozostávala zo 6-tich prekážok, ktoré jazdci museli absolvovať trikrát. Marek nazbieral 3 trestné body a druhý za ním ich nazbieral 38! Blahoželáme!

Výsledky

Tento víkend štartuje svetový pohár UCI

krakow logoV najbližšie dni 20.-21.mája štartuje seriál svetového pohára UCI. Prvé kolo bude v poľskom Krakowe, pred nákupným centrom Galeria Krakowska. Keďže to máme blízko, určite tam bude veľa Slovákov aj medzi divákmi, ktorí budú fandiť našim jazdcom v Elite 20″ – Jánovi Kočišovi, Samuelovi Hlavatému a Martinovi Behrovi a medzi ženami budeme držať palce minuloročnej víťazke svetového pohára Táni Janíčkovej, Kristíne Sýkorovej a Erike Hlavatej.

Časový harmonogram