MS UCI: Samo Hlavatý vyhral kvalifikáciu!!!

uci trials Vynikajúco odštartoval majstrovstvá sveta UCI v talianskom Val di Sole náš Samuel Hlavatý. V kategórii Junior 20 zvíťazil v kvalifikácii a postupuje do finále z prvého miesta! Za sebou nechal také mená ako Alejandro Montalvo, Eloi Palau, Nicolas Vallee, Louis Grillon, Jonas Friedrich. Táto šestica postupuje do finále, ktoré sa pôjde v piatok 2.9. od 14:00-16:00. Dnes ešte zabojujú o finále naše dievčatá Táňa Janíčková a Erika Hlavatá.

hlavaty MSUCI

 

Európsky pohár Znojmo 3.9.2016: propozície

SOBOTA 18.5. 2013Český organizačný tím pripravuje európsky pohár neďaleko česko-rakúskych hraníc v novom prírodnom teréne blízko mestečka Retz. Okrem oficiálnych kategórií si môžu zapretekať aj „hobbíci“. Keďže súťaž je zároveň MČR, dá sa štartovať vo všetkých českých hobby kategóriách – od ružovej po modrú. Skúsená znojemská partia pripraví určite kvalitný pretek, tak si nenechajte ujsť túto príležitosť porovnať sa v medzinárodnej konkurencii.

Propozície

MS BIU: Kalús je vicemajstrom sveta!

WBC-2016-Logo-340Tohtoročné majstrovstvá sveta pod hlavičkou BIU sa uskutočnili v dňoch 8.-13.8. v českom Blansku. Na jazdcov čakali dva súťažné dni, ktoré boli oddelené dvojdňovou prestávkou a víťaz sa určil sčítaním výsledkov z obidvoch kôl. Slovensko malo na podujatí zastúpenie v takmer každej kategórii a medailu si domov odniesol Tomáš Kalús v kategórii senior, ktorý si vyjazdil vynikajúce druhé miesto! Po nevydarenom prvom kole, keď skončil siedmy, v druhom kole vyhral a posunul sa tak na celkové druhé miesto. Pokračovať v čítaní