Na C1 v Olomouci Slováci opäť úspešní

Ani uplnynulý víkend slovenská trialová mládež a elita nezaháľala.
V sobotu 11.5. nás reprezentovali v českom Olomouci na Majstrovstvách ČR a Elita na preteku C1. V kategórii poussin sa v silnej medzinárodnej konkurencii nestratil Michal Nagy ( NovoCK Lučenec), ktorý si vybojoval 2.miesto. Skúsenosti v rovnakej kategórii zbieral aj Matej Pavko z rovnakého klubu. V kategórii youth girls sme mali zastúpenie v Alžbetke Galovičovej ( Cykloklub Rudina), ktorá statočne bojovala v konkurencii starších súperiek a obsadila 4.miesto. Rovnaké umiestnenie sa ušlo aj Marekovi Nagyovi ( NovoCK Lučenec) v kategórii benjamin. Marek síce získal rovnaký počet bodov ako súper na 3.mieste, pravidlá však tentokrát hrali proti nemu. V kategórii minime predviedol svoje kvality Jakub Mudrák (CTK Záriečie) a získal 3.miesto. Rovnaké umiestnenie sa ušlo aj ďalšiemu jazdcovi z CTK Záriečie Sebastianovi Sieklikovi v kategórii cadet.
Perfektné výkony predviedli v elitných kategóriách preteku C1 súrodenci Erika A Samuel Hlavatí a Andrej Galovič, všetci z Cykloklubu Rudina. Erika v elite women skončila na 2.mieste a rovnako aj Andrej v elite 26. V silnej svetovej konkurenci v kategórii Elite 20 nás svojím 3.miestom výborne reprezentoval Samuel Hlavatý.

Pokračovať v čítaní

Erika a Samuel Hlavatí medailisti na PRO SERIES C1!!!

V nedeľu 5.5.2019 sa Samuel a Erika Hlavatí zúčastnili pretekov Trials Belgium PRO SERIES C1 v belgickom meste Malmédy. V kategórii Elite Men spolu jazdili aj 20, aj 26. Samuel skončil celkovo na piatom mieste. Vo svojej kategórii Elite Men 20 sa umiestnil na treťom mieste (1. miesto Dominik Oswald – Nemecko, 2. miesto Jonas Friedrich – Nemecko). Erika v kategórii Elite Women obsadila rovnako tretie miesto (1. miesto Debi Studer – Švajčiarsko, 2. miesto Chloé Jourdan – Francúzsko).

V Brne slovenskí jazdci úspešní

Ani chladné počasie neodradilo trialistov.
Cez víkend 4.-5.5. sa napriek nepriaznivej predpovedi počasia predstavili v Brne na Kniníčkách aj mladí slovenskí trialisti. A že sa nenechali zahanbiť, o tom svedčia ich výsledky.
V sobotu na MČR a přebore ČR v biketriale nás v kategórii poussin potešili Michal Nagy ( NovoCK Lučenec) svojím jednoznačným 1.miestom a Alžbetka Galovičová (Cykloklub Rudina), ktorá skončila na 2.mieste. V kategórii benjamin si 3.miesto vybojoval Marek Nagy (NovoCK Lučenec). V kategórii minime si prvenstvo odniesol Jakub Mudrák (CTK Záriečie) a pekné 3.miesto obsadil v kategórii hobby biela Peter Ofúkaný (CTK Záriečie).

Pokračovať v čítaní